Odpowiednia organizacja danych o klientach i relacjach z nimi jest niezbędna do prowadzenia marketingu w wielu branżach. W celu pogrupowania klientów, którym będą dostarczane reklamy o odpowiednim profilu potrzebna jest początkowa lista remarketingowa.

Do czego służą listy remarketingowe?

Jest to zbiór użytkowników każdej ze stron internetowych lub aplikacji. Dzięki umieszczonemu kodowi w szablonie witryny może możliwe po pozyskiwanie danych o użytkowniku. Tworzący listę określa reguły według których użytkownicy opisywani są do tabeli. Ustala się między innymi okres członkostwa. Tak stworzoną listę przyczepia się w panelu administracyjnym do kierowania odpowiednią grupę reklam. Wielu kampaniach listy mogą się powtarzać. Są to narzędzia wielorazowego użytku. Można dokonywać modyfikacji i ulepszania list.

Są dwa rodzaje wspomnianych dokumentów. Pierwszy to lista zamknięta. Do niej nie są dopisywani użytkownicy w trakcie działania kampanii. Natomiast do listy otwartej w każdej chwili może dołączyć kolejny rekord. Oczywiście status listy nie jest niezmienny. W każdym momencie trwania akcji można go zmienić. Tak oto właśnie działają listy remarketingowe.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *